Auto zastępcze z oc sprawcy to rozwiązanie na jakie decyduje się obecnie wiele osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Jeżeli i twoje auto zostało uszkodzone w czasie stłuczki i wypadku, a potrzebujesz go by dojeżdżać do pracy czy załatwiać codzienne sprawy, skorzystaj z oferty jaką jest wynajem auta z oc sprawcy wypadku. Dzięki temu możesz cieszyć się wygodnymi dojazdami do pracy czy szkoły.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Obecnie z rozwiązania jakim jest wynajem auta z oc może skorzystać każdy poszkodowany, nie tylko osoby mające firmę czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Nie ma znaczenia także fakt czy dana osoba ma dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Należy jednak mieć na uwadze to, że jeśli poszkodowany posiada drugi samochód, to ubezpieczyciel może odmówić mu pokrycia kosztów wynajmu auta. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami – chętnie na nie odpowiemy a w razie wątpliwości podpowiemy jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Auto z polisy oc należy się każdej osobie, której samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki czy wypadku. Czas takiego wynajmu najczęściej obejmuje okres od dnia zaistnienia zdarzenia do dnia odebrania auta z warsztatu. W przypadku szkody całkowitej, gdy samochód nie może już zostać naprawiony auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje poszkodowanemu aż do dnia zakupu nowego samochodu, a nie tylko do dnia wypłaty odszkodowania. Należy jednak mieć na uwadze to, że czasu tego nie można zbyt wydłużać, ponieważ ubezpieczyciel może odmówić zapłaty za wynajem auta.

Decydując się na wynajem auta z oc sprawcy należy również pamiętać, że samochód musi pochodzić z takiej samej klasy co nasze uszkodzone auto. Na przykład jeśli posiadamy hatchbacka, to wynajęte auto również musi należeć do tego typu samochodów. Warto także zwracać uwagę na ceny w danej wypożyczalni i wybierać, te które mają przeciętne rynkowe ceny.


Zachęcamy do sprawdzenia wypożyczalni samochodów, z którymi współpracujemy, a także możliwość wynajmu samochodów na lotnisku.